Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raw orechové sušienky

Henrieta_Peskovicova
Henrieta_Peskovicova
stredná
náročnosť
hodnotenie

ingrediencie

500 g
zlatý ľan (namixovať tesne pred použitím)
250 g
vlašské orechy namočené
100 g
sušené slivky namočené
100 g
medjool datlí ( to sú tie mäkké)
4 PL
škorica
štipiek
soľ

postup

Tento recept má svoj príbeh. Taký iný ako ostatné recepty :) Pôvodne to mali byť raw parížske rožky, ale nestihli sa „poparížiť“ .) Minulý rok sme na Vianoce boli ako nová a veľká rodina všetci pokope. Pripravovala som veľa dobrôt, polovicu v raw kvalite, nakoľko naša staršia nemôže vôbec cukor a iným nezaškodí ho nemať. Vymixovala som vlašské orechy so sušenými slivkami, aby bolo zachované to naše slovenské „lokálno“. Našpricovala na fólie zo sušičky a po 15h sušenia vyšli skvelé sušienky. Krehké, vnútri jemne pružné a všetky sa hneď zjedli. Potom som si uvedomila, že som ich nestihla ani odfotiť :) Tak na ilustráciu je len takáto foto , ešte v nevysušenom stave. Áno, na tento recept potrebujete rúru na slabú teplotu alebo sušičku. Ja mám Sedonu s veľa šuflíkmi, tak sa vždy teším, keď na nich toľko dobrôt pomestím. Fotku som našla v archíve keď som hľadala inšpiráciu pre tieto Vianoce. Ak tento recept znova spravím, nafotím ho naozaj lepšie. Každopádne ho skúste, padne dobre hocikedy. Ak sa naň pozrieme z výživového hľadiska, orechy obsahujú aminokyseliny, ktoré podporujú činnosť mozgu. Slivky okrem vitamínov aj vlákninu, sú výborné na trávenie a regulujú peristatiku čriev. Dôležitou ingredienciou je aj zlatý ľan. Okrem jeho výnimočnej hodnoty udrží sušienku v pružnom stave a zabezpečí, že sa pri špricovaní nebude konzistencia rozpadávať.
1.
Vlašské orechy zlejeme z vody a vymixujeme na hladkú kašu. Namočené získajú chuť akoby boli práve odtrhnuté zo stromu. Zlatý ľan má jemnejšiu chuť ako ten hnedý, ale pokojne ho použite ak zlatý nemáte. Zmiešajte s namixovanými datľami a slivkami a škoricou. Nechajte chvíľku postáť, ale sem – tam premiešajte. Konzistencia by mala byť tvarovateľná, aby sa dali vytvárať špricom pekné vlnky a tvary. Naplňte vrecúško a špricovaciu formu si vyberte s väčšími otvormi, nakoľko sa môže stať že sa vám zasekne kúsok ľanu, slivky alebo orecha. Našpricujte na poličky sušičky a na fólie na to určené. Sušte podľa potreby, no mne to vyšlo na cca 15hodín. Sušiť sa dá aj v rúre. V lete na slnku.
2.
TIP: z týchto foriem sa dá pripraviť aj raw parížsky rohlík. Vymixujte krém z kešu a kakaového masla s vanilkou a polejte raw čokoládou. Skúsim to ešte niekedy takto dať dokopy. A hlavne – mať po ruke foťák :)

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k receptu.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Vybrali sme pre vás
vianocne pecenie
Vianočné pečenie nemusí byť strašiak
Vianočné pečenie nemusí byť strašiak
Krehké a lahodné domáce pečivo. Omamná vôňa, ktorá sa šíri celou kuchyňou vyvoláva množstvo spomienok na detstvo. Ak...
zdrave rychlovky
Chcete variť zdravo a rýchlo?
Chcete variť zdravo a rýchlo?
Jednoduchá odpoveď na otázku z titulku, však? Nie vždy máme čas vyvárať, stáť pri sporáku, čakať na dopečenie... Možno...
vianocny stol
Čo nesmie chýbať na vianočnom stole?
Čo nesmie chýbať na vianočnom stole?
Počas vianočných sviatkov chceme sebe i svojim najbližším dopriať len to najlepšie. Týždne vopred hľadáme nové recepty...