Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súťaž: Priezračne čistý riad s novinkou od Savo

Umývanie riadu patrí ku každodennej rutine snáď v každej rodine. Hoci umývanie riadu nepatrí k obľúbeným domácim prácam, aj špinavá kopa sa dá zvládnuť bez toho, aby vás pri kuchynskom dreze rozboleli nohy alebo dokonca hlava. Chce to len trochu organizácie, správnych kuchynské prípravky a poteší aj pomocník v podobe partnera či ratolestí. Spoločnými silami sa zbavíte špinavého riadu ľahko, rýchlo a najmä hygienicky. Tak hor sa na umývanie!

Dva druhý umývania

Ako umyť špinavý riad vie väčšina z nás. No ako umyť ho umyť dočista a bez zbytočného plytvania času, vody, energie a umývacieho prostriedku, to už tak zrejmé byť nemusí. Pri ručnom umývaní riadu rozlišujeme dva základné postupy. Zatiaľ čo jedni umývajú riad hneď po jeho použití, druhí čakajú až sa nahromadí väčšie množstvo a potom riadu umyjú naraz. Ďalšie delenie prichádza pri metóde ručného umývania. Umývate radšej pod tečúcou vodou alebo si špinavý riad pekne naskladáte do drezu plného vody s prípravkom na umývanie?

***SÚŤAŽ***

Asi iba málokto obľubuje umývaniu riadu. No aj táto činnosť sa dá spríjemniť. Stačí príjemná vôňa a umývanie už nie je až taká veľká otrava. Aká je vaša obľúbená vôňa prípravku na umývanie riadu? Zdôverte sa nám v diskusii pod článkom a traja z Vás získajú absolútnu novinku od značky Savo. Ide o prípravky na umývanie riadu. Výhercov vyžrebujeme v piatok 11.3.2015.

savo na riad
savo na riad
Zdroj: reklamné foto
Nové Savo Na riad sa vďaka obsahu citrónovej šťavy vyznačuje nekompromisnou odmasťovacou silou (a to aj plastových nádob) a tromi druhmi vôní a zosilňujúcim účinkom. Zelený variant vonia po limetke a jazmíne a účinkuje aj v studenej vode, oranžové Savo s vôňou pomarančového kvetu dokonalo odstraňuje nežiaduce pachy z riadu, modrý prípravok s vôňou limetky a mäty pomáha zachovávať špongiu hygienicky čistú.

Ako na pripálený hrniec?

Aj umývanie riadu potrebuje pripraviť. Zvyšky jedál odstráňte vhodným nástrojom do odpadového koša, prípadne do nádoby na kompost. Kuchynským papierom môžete utrieť aj hrubé vrstvy tekutých nánosov. Pod tečúcou studenou vodou opláchnite zvyšky farebných alebo silne aromatických potravín, ako napríklad červenú repu, cesnak a ryby. Pripálené hrnce a plastové nádoby väčšinou spôsobujú na tvári vrásky aj tým najšikovnejším gazdinkám. Je tu ľahká pomoc! Do hrnca napustite trochu teplej vody a pridajte pár kvapiek prípravku na umývanie riadu.

savo na riad
savo na riad
Zdroj: reklamné foto

Špinavý riad si usporiadajte

Aj pri umývaní riadu je dôležitý systém. Všetky taniere, misky, poháre, hrnčeky, nádoby a príbor si pripravte podľa poradia, v ktorom plánujete riady umývať k ruke na kraj drezu, aby ste nemuseli  počas umývania odbiehať a pokvapkať si vodou celú kuchyňu. Ak ste perfekcionistka a máte dosť miesta: praváci napravo a ľaváci naľavo.

Baktérie na špongii!

Nasledujúce údaje nebudú pre kuchárky a domáce gazdinky, ktoré úpenlivo dbajú o čistotu žiadnym prekvapením. Špongia, ktorou umývate riad, a o ktorých si myslíte, že sú čisté, obsahujú až 200 000-krát viac baktérii, ako doska na toalete. Namiesto očistenia tak môžeme riad síce umyť až sa bude ligotať, ale aj odovzdať naň zopár baktérií. Preto nezabúdajte ukladať hubku na suché miesto a nie hádzať ju do drezu a taktiež ju v pravidelných intervaloch vymieňajte. Môžete tak zabrániť vážnym zdravotným problémom. 

Diskusia (36 príspevkov) Pridať príspevok

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
avi191
10.3.2016 23:42 | |
+0 -0
svieže vône, napr. citrusové alebo ovocné
anka813
10.3.2016 13:43 | |
+0 -0
Ja mám veľmi rada citronové vône.
Shark420
10.3.2016 09:47 | |
+1 -0
Problém vone je že sa nedá špecifikovat. Okrem spomenutého problému, že vela druhov saponátu stráca svoje vone pomerne rýchlo koli tomu že málokto sa hrajká stále so štuplom, zišiel by sa priníp ako majú balóny avšak reverse, že sa otvorí stlačením flaše, alebo niečo take a opatovne zavre sám aby nevyprchal. A už fakt že si navykneme na vonu a prestaneme ju vnímat počase ako tú istú vonavku. Považujem za dobré riešenie, limitované edíciie vony v tomto smere. Obmena je život. Ale preferujem kevetinové a citrusové vone.
Zobraz celú diskusiu
Podobné články
nanuky
17 zdravých tipov na nanuky pre deti od Henriety
Neviem či poznám človeka, ktorý nemá rád zmrzlinu. Vy áno? Naše deti ju milujú. Dokonca aj najmladšia. Nevie ešte...
Grape molasses
Melasa
Melasa je v podstate „odpad“, ktorý vzniká lisovaním cukru z cukrovej trstiny či repy. Je to vlastne šťava, hustý tmavo...
Bunch of lavender
Levanduľa rozvonia vašu kuchyňu
Levanduľa je stále zelený krík s úzkymi šedými listami a fialovými kvetmi. Existuje až 39 druhov levandule, ktoré môžu...
Bzenecký ocot
Pozor na výber octu
Ocot zohráva v kuchyni dôležitú úlohu, ale nesmiete podceniť jeho správny výber. Okrem liehových octov, vhodných...
zavaranie
Súťaž: Milujete domáce džemy? Zavariť si ich je hračka
Nie nadarmo sa vraví, že domáce chutia najlepšie. Vedeli to už naše staré mamy, ktoré starostlivo zavárali každé leto...
Karamelová
Súťaž receptové bleskovky! Téma receptu: Domáca zmrzlina
Každý týždeň iná blesková súťaž s magazínom Dobruchut.sk o knižky, ktoré vás potešia. Téma tohto týždňa je Domáca...
Vybrali sme pre vás
Grape molasses
Melasa
Melasa
Melasa je v podstate „odpad“, ktorý vzniká lisovaním cukru z cukrovej trstiny či repy. Je to vlastne šťava, hustý tmavo...
Traditional
Oštiepok - syrový poklad zo slovenských salašov
Oštiepok - syrový poklad zo slovenských salašov
Oštiepok je náš slovenský polotvrdý, polotučný syr. Jeho charakteristickým znakom je elipsovitý tvar s ornamentom...
Grilling Ribs
Marinády dodajú grilovanému mäsu a rybám tú správnu chuť!
Marinády dodajú grilovanému mäsu a rybám tú správnu chuť!
Vonku sa konečne vyčasilo a prišiel ten správny čas nato, aby ste aj Vy vytiahli gril. Sedieť vonku na terase...