Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zemiaky - ako ich správne vybrať

Zemiaky sa takmer v každej domácnosti konzumujú denne. Existujú stovky druhov ale len niekoľko varných typov, pričom každý má úplne iné použitie. Viete aký varný typ si v obchode vybrať a načo ho potom správne použiť? My Vám s tým trošku pomôžeme, ukážeme zopár tipov a trikov ako ich použiť a pripraviť čo najlepšie.

Zemiaky v minulosti

Zemiaky sa v Amerike pestovali už v stredoveku. Do Európy sa dostali až v druhej polovici 16. storočia po objavení Ameriky. Vtedy ešte neboli tak populárne a využívali sa hlavne ako krmivo pre zvieratá. Svoje miesto v kuchyni si našli až v 18. storočí, pretože zlá úroda a mnohé vojenské konflikty zdvihli dopyt po tejto surovine.  Na Slovensku bola prvá zmienka o zemiakoch u mnícha Cypriána z Červeného Kláštora. Pruský kráľ Fridrich II. Veľký nariadil v 18. storočí  ich pestovanie a odvtedy sa pestovanie zemiakov rozšírilo.

Chrumkavé opekané
Zdroj: dreamstime

Zdravie a zemiaky

Zemiaky obsahujú približne 80% vody a zvyšnú časť tvorí škrob. Sú bohatým zdrojom minerálov ako je vápnik, draslík, horčík, železo, fosfor a selén. Obsahujú vitamíny skupiny B, vitamín C a E. Ďalej sú zdrojom bielkovín, sacharidov, karotenoidov, flavonoidov a vlákniny. Zaujímavosťou je, že zemiaky obsahujú viac vlákniny ako napríklad ovsená kaša.

Druhy zemiakov

Podľa druhov sa zemiaky delia na konzumné, priemyselnékŕmne. Podľa obdobia kedy sa zbierajú sa rozdeľujú na skoré, ktoré sa zbierajú od mája do júna, poloskoré, ktorých zber prebieha od júla do septembra a neskoré, ktoré sa zbierajú od septembra do októbra a sú vhodné na uskladnenie počas zimy. Taktiež môžete v obchode naraziť na zemiaky prané, ktoré sú od hliny očistené alebo neprané, na ktorých sa vyskytuje hlina a niekedy aj klíčky. Medzi žltýmiružovými sa rozhodujte podľa vlastnej chuti, zásadný rozdiel medzi nimi nie je. V poslednej dobe môžete naraziť v obchodoch aj na zemiaky vhodné do mikrovlnnej rúry a zvláštnym druhom zemiakov sú aj sladké zemiaky ako batáty alebo topinambury.

Chrumkavé pečené
Zdroj: dreamstime

Varné typy zemiakov

Podľa toho, na čo sa chystáte použiť zemiaky by ste mali zvážiť, aký varný typ si v obchode kúpite. Existujú 4 základné varné typy zemiakov vhodné na konzumáciu:

  • Varný typ A - zemiaky s pevnou štruktúrou po varení. Sú len veľmi málo múčnaté a ani pri dlhšom varení sa nerozvaria. Sú vhodné hlavne do šalátov, na varenie v šupke, na zapekanie alebo ako samostatná príloha.
  • Varný typ B - univerzálne zemiaky, ktorými sa prakticky nedá nič pokaziť. Tento typ zemiakov je už menej pevný, viac múčny a varením sa čiastočne rozpadáva. Zemiaky typu B sú ideálne do polievok ale hlavne ako príloha.
  • Varný typ C - zemiaky obsahujúce veľa škrobu. Tepelnou úpravou sa rozsypávajú, preto sú ideálne na prípravu zemiakového cesta, kaše alebo do zemiakových placiek.
  • Varný typ D - múčnaté zemiaky, veľmi ľahko sa rozvaria, vhodné najmä na zemiakové cesto.

V obchode sa môžeme stretnúť aj s medzitypmi zemiakov napríklad AB, BC. Jednoducho si zapamätajte, že šalátové sú A, prílohové B, na kaše a zemiakové cesto potrebujete typ C.

Nové zemiaky
Zdroj: dreamstime

Skladovanie zemiakov

Pri skladovaní zemiakov by ste mali dodržiavať niekoľko zásad. Skladovať by sa nemali mokré, ak sú mokré treba ich poriadne osušiť. Vhodným miestom na skladovanie je chladný, vlhký a dobre odvetraný priestor. Najideálnejším miestom je tmavá pivnica, v ktorej sa teplota pohybuje od 4-8°C. Ak sú zemiaky vystavené mrazu, zamrznú a nie sú ďalej použiteľné.

Zemiaky v kuchyni

Zemiaky majú v kuchyni naozaj všestranné využitie. Môžeme ich použiť ako prílohu, hlavné jedlo, ako súčasť šalátov, polievok ale aj sladkých jedál. Najskôr zemiaky umyjeme a potom nakrájame. Ak sme ich ošúpali priveľa, odložíme ich do nádoby s vodou do chladničky.

zemiaky
zemiaky
Zdroj: dreamstime.com

Najľahšie zemiaky sú len maslom omastené s troškou kmína. Ak máme na prípravu viac času môžeme ich popučiť, pripraviť zemiakovú kašu, zemiakové noky, pečené zemiaky, hranolky alebo napríklad aj gratinované zemiaky. Zemiaková polievka, zemiakový šalát, zemiakové placky, halušky alebo francúzske zemiaky, aj toto všetko sa dá pripraviť z obyčajných zemiakov.  Máte chuť na sladké? Tak potom zemiakové guľky s ovocím, zemiakové šišky alebo zemiakové šúľance s makom. Ak radi experimentujete tak potom vyskúšajte pridať rôzne bylinky (tymian, rozmarín, bazalku) a koreniny, napríklad do zemiakovej kaše alebo pečených zemiakov, ktoré dodajú zemiakom úplne inú chuť.

Inšpirujte sa receptami zo zemiakov:

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Podobné články
Mascarpone
Lahodný krémový syr - mascarpone
Mascarpone nie je len krémový syr do tiramisu či cheesecaku. Je to komplexná ingrediencia, ktorá má svoje pevné miesto...
Tvaroh
Biela pochúťka plná bielkovín - tvaroh!
Tvaroh v sebe ukrýva neuveriteľný potenciál univerzálnej suroviny s pozoruhodnými nutričnými hodnotami. Spoznajte ho...
Čokoládové fondue
S fondue za jedným stolom!
Už vám chýbajú letné pikniky s priateľmi v parku alebo grilovačky na záhrade Vášho domu? Užiť si dobré jedlo...
Bulgur
Bulgur - prečo ho jesť a ako si ho chutne pripraviť?
Vlákninou a minerálmi nabitá príloha, ktorú si mnohí mýlia s kuskusom. Bulgur je však oveľa chutnejší.
Echinacea
Echinacea - prírodné antibiotikum
O jej liečivých účinkoch niet pochýb. Výrazná bylina pôvodom zo Severnej Ameriky sa dnes pestuje na plantážach po celom...
Pečené zemiaky
Zemiaky - 9 cenných rád ako na ne
Zistite ako zemiaky rýchlejšie uvariť či osviežiť alebo ako zabrániť ich vykypeniu...
Vybrali sme pre vás
Grilled Juicy
Zoznámte sa s cudzími názvami steakov
Zoznámte sa s cudzími názvami steakov
Rump steak, rib eye, flank steak? Radi by ste si dopriali dobrý steak, ale netušíte čo sa skrýva za cudzími názvami?
Langoš
Top 5 receptov na langoše
Top 5 receptov na langoše
Jeden z najstarších fastfoodov v piatich najobľúbenejších variáciách.
Nakupovanie
5x rýchla, chutná a lacná večera
5x rýchla, chutná a lacná večera
Keď nemáte čas na prípravu večere – sú tu expresné jedlá, ktoré si obľúbi celá rodina.