Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo dokáže para

Lahodná zelenina, dokonalý steak, chutná ryba. Aby sa skvelé jedlo objavilo na vašom tanieri, nemusíte nevyhnutne obchádzať drahé reštaurácie. Postačia kvalitné suroviny, chuť variť a najmä perfektná technológia, ktorá vás v tom nenechá samých. Dostatok priestoru, automatické nastavenie množstva pary, špeciálna teplotná sonda – to sú zbrane multifunkčných rúr od AEG – vašich nových partnerov v kuchyni.

Jedlo pripravené na pare je bez chuti

Nie je! Teda, nemusí byť, ak sa pripraví správne. Pokrmy, ktoré pripravujeme v pare si zachovávajú svoju prirodzenú chuť; ak nám to však nestačí, môžeme do vody pridať bylinky, nakrájanú cibuľu, suché biele víno, citrónovú šťavu.

Parenie je zdravšie ako varenie

Veru tak. Zelenina si varením zachová iba 30 % vitamínu C; pri príprave jedla použitím pary to však je až 40 % tohto dôležitého vitamínu. Ak v parnej rúre pripravujeme mäso, či ryby, vôbec nemusíme používať tuk. Jedlo je tak ľahšie stráviteľné, diétnejšie, pritom však stále chutné a šťavnaté. Ak necháme mäso, či ryby pred podávaním niekoľko minút odpočívať, šťava sa rovnomerne rozloží a jedlo chutí lahodnejšie.

Parné varenie vám ušetrí čas

Vône jedál, ktoré pomocou pary pripravujete v rúre, sa nezmiešajú. Naraz môžete pripravovať mäso, zemiaky aj zeleninu. Na troch úrovniach, ktoré parné rúry od AEG majú, to pohodlne zvládnete. Senzor vlhkosti automaticky nastaví správne množstvo pary, čím zabezpečí šťavnatú konzistenciu a intenzívnu chuť jedla. Para okrem toho poslúži aj na rozmrazovanie zeleniny - stačí 5 až 10 minút vo vyhriatej rúre. Ak v pare pripravujete mäso, nestráca z hmotnosti toľko, ako pri bežnom pečení. Pri varení v pare prichádza približne o 10 % hmotnosti, pri pečení až o 40 %.

S varením v pare je viac starostí

Multifunkčné parné rúry s prehľadom zvládnu všetko to, čo akákoľvek rúra vo vašej kuchyni a k tomu vám ponúknu ešte množstvo ďalších možností. Zabudnite na nepraktické naparovacie podložky, ktoré sa používali v minulosti pri buchtách či knedliach aj na  umývanie množstva súčastí elektrických parných hrncov. Programy na parné čistenie účinne odstraňujú zvyšky jedál. Pri pyrolitickom čistení sa zase všetky nečistoty premenia na jemný popol, ktorý sa dá ľahko zotrieť.

Varenie v pare je príliš komplikované

Pečenie, grilovanie, varenie v pare. Programov, ktoré parné rúry AEG ponúkajú je veľa, napriek tomu sa nemusíte báť, že sa v nich stratíte, či nedokážete zorientovať. Na špeciálnych kurzoch varenia vás kuchári z AEG naučia s parnými rúrami pracovať a dokonale využiť všetky možnosti, ktoré tieto spotrebiče ponúkajú. Kysnuté cesto bude nadýchanejšie, mäso šťavnatejšie, zelenina chutnejšia. Je čas na najchutnejší zážitok s minimom námahy.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Podobné články
AEG
Chladnička nesmie byť skladisko
Snažíte sa jesť vyvážene, všímame si pôvod potravín, dávate pozor na ich zloženie... Zamysleli ste sa však nad tým,...
zeleninová
Aj vám chutia výdatné krémové polievky?
Skúste zeleninovú krémovú polievku z multifunkčnej parnej rúry s chrumkavou šošovicou beluga a sladkými zemiakmi.
pripravené v pare
Ako pripraviť dokonalý steak?
Inšpirujte sa receptom šéfkuchára Antonína Bradáča a doplňte steak bylinkovým maslom.
aeg
Večera snov od špičkového kuchára z AEG (+rozhovor)
Zvažujete kúpu novej kuchyne? S rekonštrukciou býva veľa starostí, ale predstavte si, že prídete domov a vo vašej novej...
AEG
Keď šéfujete vy: Vychytávky, s ktorými sa budete v kuchyni obracať
Efektivitu práce v kuchyni ovplyvňuje veľa faktorov. Niekedy sú to pomôcky, inokedy hrnce a panvice, no veľmi zaváži aj...
AEG recept
Šalát z červenej repy s čakankou a kozím syrom
Červená repa skombinovaná s kozím syrom je obľúbená klasika. Na osvieženie pridajte čakanku a syr obaľte...
Vybrali sme pre vás
Slivky
Video: 8 liečivých benefitov, ukrytých v sladkých slivkách
Video: 8 liečivých benefitov, ukrytých v sladkých slivkách
Slivky nielenže skvelo chutia, ale sú nabité vitamínmi a minerálmi, upravujú krvný tlak, pomáhajú s trávením a majú...
Favorite popcorn
Pukance - popcorn či popsorgon
Pukance - popcorn či popsorgon
No kto by sa ešte s nimi nestretol? Popcorn - pukance, čiže kukuričná pochúťka k vínu, na chrumkanie pri dobrom filme...
Granadír
Fliačky ako základ obľúbených receptov
Fliačky ako základ obľúbených receptov
Granatiersky pochod či šunkafleky majú základ v štvorcových kúskoch cestoviny, ktorú poznáme ako fliačky.