Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Príručka pre začiatočníkov: varíme na indukcii

Ľudia sa často „boja“ noviniek. Podobne je to aj pri indukčných varných paneloch, napriek tomu, že ich používame už viac ako dve desaťročia. Ak však prechádzate na indukciu až teraz, nemusíte sa ničoho obávať. V porovnaní s plynom je manipulácia s ňou jednoduchšia, ale i bezpečnejšia. Stačí, keď si osvojíte tieto zvyky.

Ovládanie už iba dotykom

Vďaka zabudovanej elektronike je obsluha indukčných varných panelov oveľa komfortnejšia. Na rozdiel od „otáčacieho“ systému plynových sporákov cez ventily má už indukcia pohodlné dotykové ovládanie, na ktorom si cez + alebo - nastavíte požadovanú intenzitu ohrevu za niekoľko sekúnd. Pokiaľ ste však dlhé roky používali plyn, nejaký čas si na tento typ ovládania pravdepodobne budete musieť zvykať.

Dajte pozor na rýchlejší ohrev

Druhá vec, na ktorú si budete musieť pri prechode na indukciu zvyknúť, je výrazne rýchlejší ohrev vody (až 6 minút pri ohrievaní 1 l vody na 100 °C). Ak ste teda pri zohrievaní vody na cestoviny chodili vyniesť smeti či maľovali sa, majte na pamäti, že pri indukcii už toľko čakať nemusíte.

Ďalšou výhodou, ktorá súvisí s ohrevom, je tiež plynulejšia regulácia teploty. Vďaka tomu jedlo nielen pripravíte rýchlejšie a chutnejšie, ale taktiež sa znižuje riziko pripálenia.

Nehrozí popálenie

Pri použití indukcie je aktívna len konkrétna varná zóna a teplo sa tvorí len tam, kde sa dno varnej nádoby dotýka varnej zóny. Na okolité voľné povrchy sa teplo neprenáša, preto nehrozí popálenie vám ani vašim deťom.

Pri čistení buďte trpezliví

Čistili ste plynový varič ihneď po varení? Pri indukcii budete pravdepodobne musieť byť o niečo trpezlivejší. Na rozdiel od plynových sporákov totiž pri indukcii varíte priamo na varných paneloch. Po dovarení teda pokojne nechajte hrnce odstáť a varnú plochu vychladnúť a v pokoji sa najedzte. Upratovanie počká do posledného chodu, keď už stačí varný panel iba prejsť navlhčenou handričkou na riad.

Indukčný varný panel HKP85410XB od značky AEG má špeciálnu funkciu FlexiBridge, ktorá poskytne maximálnu flexibilitu pri varení. Špeciálna 4-segmentová varná oblasť vám dáva na výber, ktoré segmenty spojiť dokopy, aby sa na spotrebič zmestil všetok riad – od malého po extra veľký. Či už potrebujete dve varné zóny rôznych veľkostí alebo jednu veľkú varnú zónu, nie je problém - stačí zapnúť vami zvolený režim a môžete prepájať jednotlivé časti podľa potreby.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Podobné články
zeleninová
Aj vám chutia výdatné krémové polievky?
Skúste zeleninovú krémovú polievku z multifunkčnej parnej rúry s chrumkavou šošovicou beluga a sladkými zemiakmi.
AEG
Vyvraciame mýty o indukčných varných paneloch. Toto ste možno nevedeli
Indukčné panely sú obľúbené predovšetkým vďaka ich bezpečnosti. Často však u ľudí prevláda mýtus, že plyn zasa šetrí...
pripravené v pare
Ako pripraviť dokonalý steak?
Inšpirujte sa receptom šéfkuchára Antonína Bradáča a doplňte steak bylinkovým maslom.
aeg
Večera snov od špičkového kuchára z AEG (+rozhovor)
Zvažujete kúpu novej kuchyne? S rekonštrukciou býva veľa starostí, ale predstavte si, že prídete domov a vo vašej novej...
AEG
Keď šéfujete vy: Vychytávky, s ktorými sa budete v kuchyni obracať
Efektivitu práce v kuchyni ovplyvňuje veľa faktorov. Niekedy sú to pomôcky, inokedy hrnce a panvice, no veľmi zaváži aj...
AEG recept
Šalát z červenej repy s čakankou a kozím syrom
Červená repa skombinovaná s kozím syrom je obľúbená klasika. Na osvieženie pridajte čakanku a syr obaľte...
Vybrali sme pre vás
Granadír
Fliačky ako základ obľúbených receptov
Fliačky ako základ obľúbených receptov
Granatiersky pochod či šunkafleky majú základ v štvorcových kúskoch cestoviny, ktorú poznáme ako fliačky.
Fazuľový prívarok
Ako na to: Zahusťovanie pokrmov
Ako na to: Zahusťovanie pokrmov
Osobitou úpravou, ktorá patrí do tepelnej úpravy je zahusťovanie pokrmov. Jedlá zahusťujeme zápražkou, zátrepkou, alebo...