Pridať recept
Späť na článok

DISKUSIA: Zdravé recepty z medvedieho cesnaku

Medvedí cesnak začal u nás na slovenskom juhu vytŕčať svoje svieže listy. Jar je blízko a podľa snežienok a medvedieho cesnaku je to cítiť aj vo vzduchu. Medvedí cesnak narástol do trhateľnej výšky už pred prvým marcom. Opatrne s nožničkami skrčená pod ešte suchými stromami som nazbierala na prvé, tohoročné jedlo z prírody.

Celkom 6 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
Anonymný nick
20.3.2015 15:58 | |
+51 -21
Reagovať
Sorry, no zbierať už taký mladý a nevyvinutý medvedí cesnak je obyčajné ničenie prírody a barbarstvo. Pritom stačí počkať týždeň-dva... Takisto známe strašenie zámenou s jedovatými konvalinkami je dosť prehnané, nakoľko medvedí cesnak rastie podstatne skôr, kedy ešte konvalinky vôbec nerastú. To platí v podstate až do zakvitnutia, po ktorom by sa už nemal zberať. Navyše má veľmi jednoznačnú cesnakovú arómu. Konvalinky môžu rásť spolu s cesnakom iba niekedy koncom apríla a v máji, kedy je už ale cesnak dávno odkvitnutý a obžratý od hmyzu. Nehovoriac už o tom, že konvalinkový list má i trochu iný, oválnejší tvar a po pomrvení nevydáva cesnakovú arómu...
Anonymný nick
4.8.2015 18:16 | |
+3 -6
Lucka, verim, ze v clanku bolo predsa len aj nieco pozitivne ...:)) uvod clanku jasne osvetluje ako a kolko som ho asi natrhala, nic barbarskeho na to ni eje :) "Medvedí cesnak narástol do trhateľnej výšky už pred prvým marcom. Opatrne s nožničkami skrčená pod ešte suchými stromami som nazbierala na prvé, tohoročné jedlo z prírody." a verte mi, ze mam osobne skusenosti s tymi, co si zmylili konvalinkove listy s medvedim cesnakom..:) spytajte sa lekarov :)
evauhlik
16.3.2016 19:03 | |
+4 -0
ako sa hovorí opatrnosti nikdy nie je dosť... ja som osobne poznala pána ktorý na zámenu medvedieho cesnaku s konvalinkou zomrel, prečo sa tak stalo by bolo na dlhé vysvetľovanie ale bohužiaľ sa to stáva... treba si aj uvedomiť, že všade rastie medvedí cesnak inokedy a záleží aj aký je rok, viem to z vlastnej skúsenosti pretože my sme jedávali medvedí cesnak dlhé roky predtým než začal boom okolo medvedieho cesnaku... myslím si, že trhanie medvediemu cesnaku nijako neškodí pokiaľ otrháme len lístočky a cibuľky ostanú v zemi...
Michal.Rakoci
12.4.2015 20:09 | |
+10 -1
Reagovať
Fajnučka polievka . ... :P (y)
Anonymný nick
4.8.2015 18:16 | |
+0 -5
Skusali ste Michal? :)
evauhlik
16.3.2016 19:22 | |
+2 -3
Reagovať
u nás sa vždy na jar tešíme na medvedí cesnak, my ho máme v sade :-) práve dnes som robila palacinky s pestom z medvedieho cesnaku a s tvarohom... Vaše recepty sa mi páčia, určite sa nechám inšpirovať...
Podobné články
Trojuholníčky s medvedím cesnakom a údeným syrom
Nebudete stíhať dokladať! Geniálne trojuholníčky s medvedím cesnakom a údeným syrom, je to pochúťka ako hrom, uložte si recept na Veľkú Noc!
Čím prekvapiť návštevu? Upečte im dnes dokonalé kysnuté trojuholníčky s medvedím cesnakom a údeným syrom. Bomba!
TOP
Zbierka najlepších receptov s medvedím cesnakom: Najlepšie recepty s medvedím cesnakom: Jeho sezóna už začala,
Zbierka najlepších receptov s medvedím cesnakom: Jeho sezóna už začala, pri zbieraní nezabudnite urobiť túto jednu vec
Sezóna medvedieho cesnaku je v plnom prúde a my sme si pre vás pripravili výber tých najlepších receptov. Nech...
Ako rýchlo olúpať cesnak? Šéfkuchár odhalil patent
Ako rýchlo olúpať cesnak? Šéfkuchár odhalil patent
Cesnak, hoci pre niektorých mimoriadne chutný a je neoddeliteľnou súčasťou takmer každého jedla. V kuchyni ho...
Krémový špenát: Univerzálna, delikátna príloha
Zelený štvrtok: Recepty od raňajok až po večeru s pochúťkami zo špenátu, medvedieho cesnaku či mladej žihľavy
Zelený štvrtok so sebou prináša nádherné a najmä veľmi chutné recepty. Inšpirujte sa a vyberte si z našej...
Cesnak obohatí váš pokrm, ale pri jeho spracovaní buďte opatrní. Často robíme túto chybu
Cesnak obohatí váš pokrm, ale pri jeho spracovaní buďte opatrní. Často robíme túto chybu
Bez cesnaku by bola naša kuchyňa chudobnejšia. Táto zelenina jednoznačne obohacuje chuť jedál, a aj keď...
Jednoduché, rýchle a chutné: 3 recepty na vajcia s medvedím cesnakom na raňajky
Jednoduché, rýchle a chutné: 3 recepty na vajcia s medvedím cesnakom na raňajky
Jar je tu a s ňou aj sezóna medvedieho cesnaku. Najlepšie recepty s touto bylinkou v kombinácii s vaječnými receptami.