Pridať recept
Späť na článok

DISKUSIA: Súťaž s Cifom: Zahájte grilovaciu sezónu

Prvý letný deň už máme za sebou, vonku máme krásny 30 stupňov a vyzerá to tak, že leto sa rozhodlo, že sa u nás aspoň na chvíľku usadí. A to znamená, že okrem iného, budeme môcť tráviť teplé letné večery na záhradách, chalupách alebo niekde v prírode. A na čo sa môžu tešiť gazdinky? Že budú tráviť menej času vyváraním v kuchyni, pretože kuchárske žezlo môžu s pokojným svedomím odovzdať mužom, ktorí sa radi realizujú pri grile.

Celkom 23 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
Ingova
24.6.2016 09:44 | |
+0 -0
Reagovať
U nás grilujeme od jari do jeseni niekoľkokrát. Manžel pripravuje gril a griluje, niektoré druhy mäska či zeleninku pripravujem marinovaním, mleté mäsko dochutím s bylinkami a koreninami, hermelín naložím do roznych druhov korenín a byliniek, pokvapkám všetko olejom, pripravujem aj grilovanú zeleninku a pečenú papriku, ktorú zalejem dobrým nálevovm. Ja pripravujem rozne šaláty, a uvarím fantastickú mexickú fazulu. Je o ňu v záujem. Niektoré druhy mäska nakladá aj môj manžel, spoločne aj umývame gril a grilovacie pomôcky, ja hlavne tie menšie, manžel tie väčšie. Hlave spoločne všetko spapáme , je to mňam.
BlazenaSadovska
24.6.2016 13:05 | |
+0 -0
Reagovať
My máme už zopár grilovačiek za sebou, syn bol doma z Nórska, tak ako by to bolo. Prípravy nemáme nejako špeciálne rozdelené, ale o mäsko, zeleninu, syry sa väčšinou postarám ja. O gril, grilovanie a čistenie zasa manžel a synovia. Vždy si vynikajúco pochutíme. Už teraz sa teším na ďalšiu. Pozvem určite aj rodinu a priateľov, zabavíme sa a odreagujeme.
a-g-n-e-s
24.6.2016 17:31 | |
+0 -0
Reagovať
U nás sa najradšej griluje keď sa stretne celá rodina, všetky moje deti a vnúčatka. O prípravu mäsa a rôznych príloh sa postarám ja s dcerou. Keďže je môj manžel rýbár tak veľmi radi máme aj grilované ryby ale tie vždy pripravuje sám. Nane sa všetci veľmi tešíme. Grilovanie to už necháme na nich ale s upratovaním a čistením im vždy pomôžeme :) Tento rok sme grilovali len pár krát ale sezóna len začína tak už teraz sa teším na ďalšie spoločné chvíle strávane pri grile :)
anic
24.6.2016 19:19 | |
+0 -0
Reagovať
My sme ešte tento rok negrilovali,lebo nebolo času,ale do jesene určite stihneme zopár krát si ugrilovať nejakú špecialitu a stretnúť sa v prírode a zrelaxovať.
dorisa
24.6.2016 23:20 | |
+0 -0
Reagovať
U nás máme na záhrade murovaný gril, radi grilujeme skoro celý rok. Mäsko kupujeme alebo čerstvé, ktoré marinujeme rôznymi omáčkami,alebo kúpime už marinované. O oheň sa postará domáci pán, jemu to najviac svedčí...rozpáli drevené uhlie. Ja medzitým pripravím to, čo ideme grilovať, či je to zelenina, ryby, mäsko. Pripravím aj chlieb,aby sme sa aj najedli. Dojeme......a ja môžem gril očistiť.
Anonymný nick
25.6.2016 03:18 | |
+1 -0
Reagovať
Pánom grilu je náš syn, ale iba pri grilovaní, čistenie a upratanie je na mne a ja som zasa pani surovín na gril, mäso, marináda, omáčky, zelenina a prílohy, to je úloha pre mňa a zbytok rodiny sú ochutnávači a gurmáni :-)
Anonymný nick
25.6.2016 17:34 | |
+0 -0
Reagovať
Pri grilovaní mám väčšinou na starosti gril, grilovanie a čistenie, manželka zabezpečí mäsko, zeleninu, omáčky a všetko ostatné. Vždy si grilovačku vychutnám v príjemnej spoločnosti kamarátov a rodiny. Nesmie chýbať ani moje obľúbené, dobre vychladené pivko.
sedita123123
26.6.2016 00:06 | |
+0 -0
Reagovať
Túto sezónu sme ešte negrilovali, ale keď sa podarí stretnúť celej rodine, tak naša grilovačka je pre každého zážitkom. Samozrejme, že hlavní grilmajstri sú muži a ja s dcérou pripravujem všetko, čo na gril pôjde. Okrem mäsa a rýb grilujeme aj zeleninu. Ale keďže v jednoduchosti je čaro, dôraz pri grilovaní kladieme hlavne na olej a soľ. Všetko rozvoniava a chutí ale hlavné je, že sme všetci spolu. A čistenie grilu zostáva väčšinou na mňa:)
mibe1004
26.6.2016 00:28 | |
+0 -0
Reagovať
ja pripravujem manžel griluje a deti jedia♥ masko najviac kuaracie si den vopred dam do marinady, zeleninu nakrajam na pasky a den grilovania troška marinadujem
borencek
26.6.2016 15:55 | |
+0 -0
Reagovať
My grilujeme počas celého roka. Počas leta grilujeme vonku, ale cez zimu používame elektrický kontaktný gril a často si pochutnávame na vynikajúcom steaku (hovädzia roštenka) či grilovanej rybe. Cistenie grilov je poväčšine manželkina práca.
evauhlik
27.6.2016 10:10 | |
+0 -0
Reagovať
my máme podelené úlohy celkom tradične - manžel má na starosti prípravu mäsa od jeho zakúpenia, úpravy pred grilovaním a samotné grilovanie,sám si potom aj gril očistí a všetko uprace... prípravu šalátov a dresingov, nápojov a dezertu ale aj prípravu stolovania mám zas na starosti ja... samozrejme do prípravy zapájam aj ostatných a mám aj malých pomocníčkov, naše vnúčatká...
Anonymný nick
27.6.2016 12:05 | |
+0 -0
Reagovať
U nás griluje ,ked sa zídeme všetci môj manžel,on je v tom odborník,baví ho to,tak sa vždy spoliehame naňho.Vie to ozaj dobré a my si pochutíme.No čistenie už ostáva na mne.
eruska25
27.6.2016 12:49 | |
+0 -0
Reagovať
Grilovacie úlohy sú u nás rozdelené. Vonku grilujeme celé leto, určite raz týždenne. Ja s dcérou mäso namarinujeme, teraz sa rád zapojí aj syn. Manžel má na starosti oheň a samotné grilovanie. Ja nachystám prílohy a šaláty. A umývanie grilovacieho náradia a roštov je bohužiaľ len na mne. To je najťažšia práca, ale nesťažujem si. Hlavne, že sa spolu dobre cítime pri grilovaní.
Anonymný nick
27.6.2016 12:54 | |
+0 -0
Reagovať
Grilujeme veľmi radi a často. Čo sa týka rozdelenia úloh, je to tak na polovicu. Manžel nakúpi, ja namarinujem mäso, on ugriluje a spoločne pripravíme zeleninu či nejaké pečivo. Ale čo sa týka upratovania po grilovačke, to už je čisto moja záležitosť. Takže takých pomocníkov na vyčistenie grilu by som teda uvítala :)
helkahelenka
27.6.2016 14:33 | |
+0 -0
Reagovať
U nás sa griluje celé leto. Schádzame sa k tomu celá rodina. Muži maju na starosti napacovať mäso a samotné grilovanie, ženy pripravia zeleniku. Horšie je to po grilovačke. Tam sa už chlapi nehrnu. Ostáva to na nás,ženách.Ale aj tak sa každý víkend tešíme na novu grilovačku.
rastislav35
27.6.2016 17:48 | |
+0 -0
Reagovať
Pri grilovačke máme úlohy rozdelené tak klasicky - ja sa starám o gril a mäso, manželka o zeleninu a poriadok. Spokojnosť je na oboch stranách, pretože manželke ubudne z varenia a mňa to baví. A s tým upratovaním po grilovačke jej sem tam tiež pomôžem.
MajaVa10
27.6.2016 20:00 | |
+0 -0
Reagovať
teraz v lete si grilujeme na zahrade ak pridu deti s vnučatami, no grilujeme aj počas roka a to na elektrickom grile, kedže nam grilovane masko lepšie chuti ako pečene či varene, pridame zeleninku a chutny obed je raz dva pripraveny
plotas
28.6.2016 11:55 | |
+0 -0
Reagovať
U nás manžel naporcuje mäso a ja namarinádujem. Manžel nachystá gril, stól a chladí víno a pivo ☺ Ja robím šaláty. A keď je po všetkom tak na druhý deň upratujeme spolu 😊
marcel111
28.6.2016 18:53 | |
+0 -0
Reagovať
ja grilujem velmi rad, pretože spolu so mnou grilujú aj moje deti .Každy ma svoje masko, a zeleninku , ktoru si sám natiera či otača na grile. mam velku radosť , že ich to tak baví No a mamka už po nas iba upratuje, takže vyhru si určite zasluži ona♥, aby sa jej ulahčilo umyvanie grilu
adam.adam909
29.6.2016 11:21 | |
+0 -0
Reagovať
pretože bývame na činžiaku grilujeme u rodičov a tak máme aj prácu podelenú - chlapi grilujú, ženy upratujú, ale sme tak naučení, že každý priloží ruku k dielu, podstatné je, že sme spolu s rodinou a priateľmi a že je nám spolu dobre :-)
Podobné články
SÚŤAŽ: Vyhrajte balíček pomocníkov na pečenie za recept na vaše obľúbené zemiakové jedlo
Naozaj štedrý balíček od Dr. Oetker za chutný zemiakový recept!
jahodové recepty
15 jahodových receptov, ktoré musíte túto sezónu skúsiť!
Jahody, to je sladký začiatok leta :) Jahodová zmrzlina, dreň, koláče, džem, jahody so šľahačkou majú radi...
Vianočné perníkové cappuccino
Pravidlá propagačnej súťaže na facebookovej stránke Dobruchut.sk - Vianoce druhý týždeň
Pravidlá propagačnej súťaže na facebookovej stránke Dobruchut.sk
Linecké koláčiky
Pravidlá propagačnej súťaže na facebookovej stránke Dobruchut.sk - Vianoce tretí týždeň
Pravidlá propagačnej súťaže na facebookovej stránke Dobruchut.sk
VEĽKÁ VIANOČNÁ SÚŤAŽ o ceny v hodnote 1 000 Eur: Stačí pridať recept a ste v hre o perfektné ceny!
VEĽKÁ VIANOČNÁ SÚŤAŽ o ceny v hodnote 1 000 Eur: Stačí pridať recept a ste v hre o perfektné ceny!
Veľká vianočná súťaž je tu! Pustite sa (nielen) do vianočného pečenia, ale aj varenia, pošlite nám svoj...
VEĽKONOČNÁ SÚŤAŽ: Pošlite nám vaše krásne veľkonočné recepty a my vás odmeníme!
VEĽKONOČNÁ SÚŤAŽ o ceny v hodnote 300 Eur: Pošlite nám vaše krásne recepty a my vás odmeníme
Veľkonočné sviatky sú už za rohom a preto sme si pre vás pripravili aj krásne ceny, ktoré môžete získať...