Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Univerzálny RAW kešu krém

ingrediencie

200 g
bio kešu orechov (vopred namočených)
200 g
lúpané konopné semienka
50 g
namočených hrozienok alebo datlí
vanilky

postup

Používanie orechov v raw kuchyni na krémy si vyžaduje dlhšiu prípravu. Orechy sú tvrdé a pre krémové vymixovanie sa musia vopred namočiť. Doba prípravy orechovej pochúťky je teda individuálny, podľa tvrdosti : 10h si vyžadujú mandle a vlašské orechy, lieskovce, 8h stačí pekanovým, 4h kešu a jadierkam slnečnice, tekvice a celým konopným semienkam. Namáčanie má aj ďalší význam. Voda v už vysušených semien/ orechov, prebúdza klíčenie. Teda rodí sa nový život. Takto „prebudený“ orech je nositeľom živín, a ak ho len premyjete, a po dvoch hodinách necháte vysušiť na slnku, orechom dáte ich čerstvú chuť. Takéto kaše môžete použiť do iných kaší, napríklad aj do „nutely domácej“, do peny s čokoládou, v raw, vegánskych, alebo aj do koláčov na pečenie. Namočené orechy je nevyhnutné spracovať hneď, teda do 12h. Spracované a zafixované tukom v torte, alebo koláči bez tepelnej úpravy vydržia jedlé cca dva dni. Teda ak ich správne skladujete v chlade. Ak máte zmrzlinovač, s takejto kaše vznikne parádna zmrzka, tú môžete mať v mrazničke oveľa dlhšie. Teda ak vám vydrží ;) Skúšala som kešu pastu vymixovať zo zmrznutým banánom a 100%raw čokoládou a bola z toho famózna zmrzlina. Namočené, premyté a scedené orechy sa ľahko vymixujú v silných mixéroch ako je napríklad vitamix. Mám skúsenosti, že mixér s menším výkonom zanechával aj po dlhšom mixovaní v kaši hrudky – resp. kúsky mixovaného orecha. Jadierka ako konopné, je nutné po vymixovaní precediť. Konopné šupky nie sú vôbec príjemné a ťažko sa s jemne delikátnou zmesou kaše konzumujú. Z namočenej pasty, si môžete pomocou filtrovanej alebo pramenitej vody vytvoriť kvalitné rastlinné mlieko.

1.

Všetky ingrediencie premyjeme vodou, scedíme a vymixujeme na hladkú kašu. Takáto zmes sa dá konzumovať ihneď, alebo môžete do nej primiešať mrazený banán a dostanete zmrzlinu, alebo kakao a výborný čokoládový krém.

2.

TIP: Výborne chutia rozmixované krémy s levanduľou, alebo mätou.

Ohodnotiť recept
hodnotenie
zdieľať pripnúť

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k receptu.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Vybrali sme pre vás
PIERRE BAGUETTE
Ste v jedení objaviteľ alebo skôr klasik? Urobte si jednoduchý test svojej gastroosobnosti
Ste v jedení objaviteľ alebo skôr klasik? Urobte si jednoduchý test svojej gastroosobnosti
Je pre vás každý deň výzvou na nový chuťový zážitok alebo ste skôr typ, ktorý miluje osvedčenú klasiku? Či už sa...
Raňajky
Video: Správne raňajky zmenia váš deň!
Video: Správne raňajky zmenia váš deň!
Pozrite sa, čo zvoliť na raňajky, aby bol váš deň plný energie a pohody.
Seasoning spices
Sušená zelenina na ochucovanie jedál - domáca vegeta!
Sušená zelenina na ochucovanie jedál - domáca vegeta!
Čím ďalej tým viac do slovenských kuchýň prenikajú trendy variť len z čerstvých surovín, bez umelých ochucovadiel. Vždy...