Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: FOTORECEPT: Varené hovädzie s kôprovou omáčkou

Najskôr si uvaraíme mäso a vývar. Hovädzie mäso umyjeme, vložíme do studenej vody, necháme zovrieť a varíme 2-3 hodiny na miernom ohni. Penu z povrchu vývaru odstranujeme lyžicou. Po 1,5-2 hodinách mäso skontrolujeme či už je polo-mäkké. Ak áno, pridáme do vývaru očistenú a rozpolenú cibuľu, oškriabanú polievkovú zeleninu, petržlenovú vňať a celú zelenú papriku bez jaderníka. Vývar osolíme, pridáme celé čierne korenie a daľej varíme až kým nie je mäso a zelenina celkom mäkké. Cca 6 dl hotového vývaru si odložíme na omáčku, zvyšný vývar použijeme na polievku s rezancami.

Celkom 4 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
snezienka69
8.12.2015 00:27 | |
+4 -0
Reagovať
Mnam,mnam,mnam,toto je poriadne jedlo a nie tie zdrave prkotiny,co ponukaju zamestnancom v zavodnych jedalnach
4Duri
6.1.2016 05:47 | |
+79 -19
Reagovať
Trošku by som to upravil.Prečo zalievať zápražku vodou,keď máme výborný hovädzí vývar? Odobrať z vývaru a nechať vychladnúť a potom zaliať vychladeným vývarom.Načo bobkový list? Kôpor má svoju arómu aj chuť a bobkový list by ju prerážal.A tá kupovaná knedľa. Dajte si trošku zaležať a spravte domácu,to je polovica úspechu. Dobrú chuť.
iwka2
16.6.2016 14:11 | |
+15 -5
Reagovať
Super receptik :-) moja prva koprovka na 1* dakujem :-D
bibika158
7.8.2016 15:20 | |
+25 -8
Reagovať
Jaaaaj... Som veľmi rada, že som našla recept práve od vás... Kôprovka bola úúúžasná... Pochvaľoval si aj synátor, ktorý vymýšľal, že ju nemá rád... Manžel sa oblizoval až za ušami... :) :) :)