Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Jednoduchý čokoládový koláč

Predhrejeme rúru na 170°C a vymastíme si tortovú formu. Preosejeme múku do misky. Do toho dáme maslo, cukor, vajcia a zmixujeme dohladka. Potom k tomu primiešame vychladenú roztopenú čokoládu. Nalejeme do tortovej formy a dáme piecť do rúry na 50 minút. Necháme postáť 5 minút a potom koláč vyberieme z formy.

Celkom 14 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
merilin202
22.7.2013 14:57 | |
+36 -10
Reagovať
ahoj kolac vyzera by chutny ale prasok do peciva sa nepise mam dotaz ide tam nieco ako prasok alebo soda bicarbona ?..... dakujem
Anonymný nick
31.10.2013 13:50 | |
+3 -5
Ja som robila sacherovu tortu a tiež sa tam nepísal prasok do peciva a torticka bola hrozne tvrda..
Anonymný nick
8.12.2013 20:00 | |
+10 -4
Ja som pre istotu ten prasok do peciva dala a kolac bol aj tak velmi nizky. Farba cesta absolutne nevyzera ako foto ( a to som este doplnila kakao! ). Strata casu, najdite si iny recept.... (n)
piterka1
9.11.2014 10:51 | |
+9 -2
Reagovať
No ja ho momentalne robim ,som zvedava ,potom napisem ,aky je 8:|
DominikaG1
17.5.2015 20:23 | |
+3 -0
Reagovať
zdravím, dnes som sa rozhodla najsť niečo nové a upiecť si a tak som si našla práve tento koláčik kt. na fotke vyzerá báječne no v skutošnosti to tak ani neni (n) ...pridala som do cesta aj mlieko aj olej aj prások do pečiva aby to cesto bolo aspon trochu vláčne pretože bolo ako blato...a k tej plnke no určite to neni tak ako na fotke a radsej plnku už urobím podľa mojich schopností...odporúčam nájsť iný recept ..pre mňa palec dole (n)
Anonymný nick
4.4.2016 13:01 | |
+3 -0
Reagovať
Práve som dokončila tento koláč. Neodporúčam! Vôbec nevypadá tak ako na obrázku.Koláč je tenký,tvrdý a nechutí nejako slávne.Plnka je tiež zlá.Vôbec nieje ako na obrázku takisto.Zbytočne som minula na toto čas.Neodporúčam
zipsik-xxx
19.7.2016 23:39 | |
+9 -7
Reagovať
Vidim, ze nie som jedina kto je sklamany z tohto receptu. Myslela som si, ze je to mnou, nakolko som kucharka-zaciatocnicka, ale vidim, ze aj skusene mali rovnaky problem. Ja som ho nastastie tvrdy nemala, resp. vo vutri bol makky a vlacby, no korpus bol tenucky a zvrchu uplne popraskal. Plnka nic moc. Neodporucam tento recept, lutujem, ze som nazory necitala skor.
Anonymný nick
27.7.2016 13:21 | |
+18 -13
Reagovať
Ahoj. Ja som tento kolačik tiež skušala dnes upiecť. Namiesto mliečnej čokolády som použila bielu a do cesta som pridala prášok na pečenie a olej. Koláčik mi krásne narástol a je vážne skvelý. Za mňa palec hore :)
Anonymný nick
13.9.2016 18:50 | |
+16 -6
Reagovať
Kolac na obrazku vyzera skvelo avsak v skutocnosti vobec neni taky ako na obrazku. Nehovorim ze je zly, cesto mi vyslo mäkkucke a vlacne aj cokolada na vrchu je super az nato ze vyska cesta je asi 4cm a urcite sa neda prekrojit na dve casti. Ja som ho este potrela domacim visnovym dzemom a bolo to fajn az nato ze keby som ten dzem nedala tak nula bodov za mna.
Anonymný nick
26.9.2017 15:59 | |
+24 -8
Reagovať
Juj, tak tu píšete že je zlý, že ste ma až vyprovokovali aby som ho upiekla a vyskusala. 😁 Ako sa hovorí: aj zlá reklama je reklama... 😂😂😂 Idem na to.
14lubyka12
11.2.2018 15:12 | |
+5 -8
Reagovať
Ahojte kočky .. tortu som robila aj ja len som pridala prášok do pečenia kokos a rum (aróma)do testa ..... Plnka tá istá ale dala som naspodok jeden banán :) torta bola úžasná .... Čo vidím mínus že mohli by napísať aká čokoláda sa dáva.
stiglicova
11.2.2018 21:20 | |
+13 -15
Reagovať
Neodporúčam! Keď som ho spravila cesto bolo fajn ale keď som začala robiť ,,plnku" rozopila som čokoládu s maslom a pridala cukor s mliekom bola hrozná. Cítili sme hrušky cukru
babazpd
4.5.2019 19:47 | |
+21 -4
Reagovať
Foto koláče a recept jsou dvě ruzné věci. Na fotce je vysoký koláč s náplní. Ingredience jsou bez prášku do pečiva, nemuže tím pádem tolik vyrust, zvlašť, když se nešlehají vajíčka s cukrem!!!! Plnka akože krém, je řídký a na obrázku jasně hustý který na koláči drží. Přidala jsem si prášek do pečiva a krém dle receptu jsem provedla, ale posléze, bylo nutné přidat ještě máslo a nechat stuhnout v lednici, přesto krém tak nedrží jako na fotu. Za mě je tento recept prostě fejk!
Anonymný nick
17.11.2020 16:17 | |
+7 -3
Reagovať
Dobry den No kolacik vobec nie je ako na fotka ani plna asi preto ze tam nieco chyba ako je kypriaci prasok do pecika v ceste a v plnke bude asi omyl maslo len rostopit v izbovej teplote a asi cokoladu s mliekom len roztopit na pare nechat vychladnut k nej pridat cukor a potom asi maslo a tak sa urobi plnka.Ked to vsetko spojim a roztapam tak je to skor poleva.Toto je moj nazor vobec nie som spokojna :-(