Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Ricottový quiche so špenátom a hubami

Pre tých, ktorým nie je quiche neznámy, je už nadpis receptom. Quiche je veľmi rýchlo upečené jedlo, môže byť práve tak obedom ako dobrou večerou alebo občerstvením pre nečakanú návštevu. Hotový je za pol hodinu a zje sa teda oveľa rýchlejšie. Ale aby sme nezabudli aj na pridanú hodnotu jedla – špenát môžete do quiche aj nasekať ale nemixujte ho (ak by vás to napadlo), mohol by pri pečení zhorknúť. Neviem prečo, ale raz sa mi to so špenátom vymixovaným v quiche stalo a bolo to škoda ricotty. Quiche, (čitajte „kiš“) je šarmantný, chrumkavý Francúz. Cesto sa zvyčajne robí podobné ako na pizzu – hladká múka a kvások, prípadne vajíčko a soľ. Ak ste milovník byliniek, môžete do cesta zamiesiť aj provensálske korenie, tymian, cesnak...dôležité je, aby bylinky neboli mäkké listové. „kišov“ podobne ako pizze môžete mať toľko druhov ako si želáte. Originál je z našľahaných vajec, smotany a slaniny na cibuľke. Ja som použila ricottu. Je ľahšie stráviteľná. Ak ho budete jesť so šalátom, pod teplý quiche sa servíruje vždy teplý tanier a preto musíte šalát podávať v separátnej miske, aby sa od koláča nezohrial. Vždy ma prekvapí, ak vidím v bistrách a reštauráciách ako na chrumkavý šalát položia horúci quiche a zo šalátu sa stane niečo nechutné- nerobte to. Cesto som kúpila, ale môžete použiť aj lístkové alebo cesto na pizzu. Preto je tento koláč extrémne jednoduchý na prípravu, nemusíte čakať kým vykysne.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať