Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Ovsená kaša bez varenia - Rýchle raňajky pre zdravé deti

Keď som jedla prvý krát ovsenú kašu, vôbec mi nechutila. Bola som v detskom veku a teraz na našich deťoch chápem, že sa mi zdala slizká a to deťuchy radi nemajú. Mne to vysvetlila naša staršia že „ môžeš mi dať aj cuketu aj huby, len mi ich preboha rozmixuj, lebo keď pocítim na jazyku niečo mazľavé, nezjem to ani za svet :) Všeobecne mi je veľmi nápomocná pri tvorbe detských receptov, lebo je náš hlavný testovač.

Keďže nezaraďujeme do jej jedálnička žiadne polotovarové „musli“ ani „siniminis“, raňajky, alebo aj olovrant sa snažíme obohatiť o vlákninu, bielkoviny a veľa vitamínov a prirodzené cukry bez rafinácie. Takáto energia aj na tanieriku vyzerá fajn, jej sa to páči, sama sa ich učí so mnou pripravovať a o to radšej ich potom zje. Všeobecne je veľmi naklonená raw strave – preto si myslím, že ak si nájdete spôsob, do detí dostanete oveľa viac vitamínov, ak sa s jedlom pohráte spolu s nimi.

Je fakt, že ovos obsahuje avenín, preto ak máte celiatické dieťa, môže aj na ovos zareagovať podráždene. V kurze sme mali celiatikov a ovos v pohode zjedli, takže po tejto stránke je to zrejme veľmi individuálne. Ak chcete uľahčiť prácu pri tvorbe raňajok, nasypte si s deťmi zmesi do pohárov a oni si ich samé pozalievajú rastlinným mliekom, alebo našľahaným banánom. Táto kaša je plná proteínov a pre dynamické deti prinesie dobrú a výdatnú energiu. Ovsené vločky sú známe aj svojim vysokým obsahom vlákniny, preto sa často využívajú aj pri rôznych diétach.

TIP: nemáte ovsené vločky? Použite napríklad aj pohánkové, alebo z quinoa, alebo ryžové ak nemôžete lepok. 

Celkom 1 príspevok

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
Anonymný nick
15.4.2017 22:08 | |
+4 -9
Reagovať
mpoja draha, celiatici nemozu lepok, a ak budes testovat na celiatickych detoch co zvladnu...tak ich mozes zabit