Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Polievka z vydlabanej „halovínskej“ tekvice

Pripravte si kel, pór aj mrkvu.

Keď nám naša „staršia“ v nedeľu ráno zahlásila, že treba na domácu úlohu strašidlo z tekvice urobiť, otec sa potešil kreatívnemu dopoludniu a ja som vedela, z čoho spravím polievku. Tekvica na strašidielka, či svetlonosov sa však používa „muškátová“, teda tá krásne oranžová s nariasenou šupkou. Na varenie si ju však doma moc neužívame, všetci máme radšej bielu, hokkaido alebo maslovú tekvicu.

Bolo mi však ľúto vyhodiť vnútro zeleniny a tak som ho spolu so šupkami a jadierkami uvarila a precedila cez sito na vývar. Jadierka nechávajú mastné, teda olejnaté oká a spravia výživný a chuťovo výrazný vývar. V hrnci si do slanej vody dáte zázvor, bobkový list a kopu korenia, cesnak a vnútro tekvice a povaríte v zatvorenom hrnci asi pol hodinu. Potom scedíte. Keďže pri dlabaní tekvice zostáva to najlepšie pre strašidlo, vnútro na vývar úplne postačí. Jadierka však varením môžu zanechať horkastý chuťový dojazd a pokaziť celú polievku. V tom prípade použite do vývaru dve lyžice trstinového cukru a chuť sa napraví.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať