Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Mrkvovo-cviklová polievka

V našej rodine sa polievky jedia denne a niekedy aj viac druhov spravím, aby som nasýtila naše brušká. Najviac fantázie ma čaká vždy pri tvorbe jedla pre naše deti. Najmenšia má teraz sezónu „ničminemixujbotonezjem“, staršia naopak „všetkomirozmixuj“. Malá má potrebu mať všetku zeleninu na slížiky, hrach momentálne nie je in. Takže aj táto polievka je z nastrúhanej zeleniny. Prvý krát sme skúšali aj cviklu, pred tým jej varená nechutila. Vypila ju iba ako smoothie s pomarančom. Detská strava je na prípravu nenáročná, no myslím, že veľa času minie každá mama s vymýšľaním. Lebo to dieťa si zaručene prehodí chute a to jeden týždeň vymyslené, mu už ten ďalší príde ako hrozné jedlo. Táto polievka je veľmi jednoduchá. Chutí lahodne a vynikajúca bola aj celá vymixovaná s jednou celou naparenou cviklou. Takáto varianta sa vyhla foteniu. Naša staršia ju zjedla tak rýchlo, že sme ju ani nestihli zvečniť na mobil . Čo je pozitívom tejto polievky? Mrkva a cvikla je výborná kombinácia antioxidantov, karoténu, vitamínu C a železa.

Celkom 2 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
Dexter51
7.11.2018 15:48 | |
+2 -11
Reagovať
vizera dobre ale cvyklu neznasam a nikdi bi som to nesjedol
Anonymný nick
31.1.2020 09:39 | |
+24 -1
Chudjatko moje male. Any nevjes o co prychadzas... :)