Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Kaša z quinoa a maku pre deti

Začať deň s kašou je u nás takmer pravidlom. Teda u našej najmladšej. Pýta si ju už z postieľky ráno po prebudení. Kašu dávame ako záchranu aj ak iné „nijééééé“, nebude jesť ani za svet. A niekedy ľahšiu aj na večeru. Vtedy bez ovocia, iba kaša pripravená na vode s kúskom masla. Pre rýchlejšiu prípravu kaší je už dostupná rada instantných verzií, ale ja to nazývam kašou lenivej matky, lebo ja nedám dopustiť na vlastnú výrobu. K rýchlosti mi pomáha výber vločkového materiálu – ovsené, pšenové, ražné, ryžové, kukuričné, amarantové, quinoa, pohánkové, kamutové. Niektoré sú bez lepku, niektoré nie. A do niektorých primiešavame aj sušené alebo mrazené ovocie, rozdrvené orechy či jadierka. Na dosladenie používam bio sušené ovocie ako slivky, hrozienka, alebo pufované obiloviny. Do receptu kaše z exotickej quinoa som pridala mak a najemno nastrúhané jablká. No a dieťa si z mrazáku vybralo misu čučoriedok. Zaujímavé je, že nevie to vysloviť, ale vie presne kde sú a „čuč“ si pýta asi najviac. Potom sú jahody. A jablká 😊. Pre lepšie trávenie varievam kaše bez mlieka, iba s vodou. A väčšinou sú ovsené alebo bez lepku. Ak cestujeme a namieste nie je dostupné mať kašu, nosíme mixér a vymixujem naboptnané vločky namočené do horúcej vody s banánom, alebo jablkom. Mixér nosíme naozaj všade. Ak jej takáto kaša nechutí, vždy vypije smoothie husté a neriedené, alebo zje celú dužinu mladého kokosu a vypije slamkou kokosovú vodu. Naše dieťa po svojich raňajkách dokáže ešte vyjesť veľa z našich tanierov, občas jemnú praženicu, miluje paradajky, olivy a striedku kváskového pečiva. No a maslo. Keby bolo maslo namiesto jablka na strome, asi by pod tým stromom aj bývala 😊. Aj v 18tich mesiacoch je stále dojčená, teda jej výberové chute nejako neriešime. Ale je fakt, že pšenová kaša musí byť vždy v kombinácii s inou obilninou. Tiež to tak majú aj vaše ratolesti?

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať