Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Polievka zo zelenej tekvice a cíceru

Zelená tekvica práve dozrela a z nej si viem vždy vychutnať niečo ako placky, nakyslo polievky, alebo ako som skúšala aj na „raw“ spôsob cestovín. Táto polievka je zas krémová. U nás už taký zvyk, že aj na tanieri máme radi veľa a veľa dobrého hlavne. Ak postupujete šetrne k ingredienciám a neprevaríte ich zbytočne, polievka ako hlavné jedlo môže byť zdrojom živín a dobrých kalórií. Do tejto so pustila aj pár „nezdravých“ ingrediencií, ktoré som vyrábala pre recept jedného klienta a zostali mi – čipsy zo šalvie a čipsová zemiaková šupka. Viete ako chutili u nás doma? Všetko sa zjedlo. Som zástancom hry na tanieri. Aby bolo nielen hodnotné jedlo a bohaté na výživu, ale aj rýchle, chutné, pekné...vláčne, chrumkavé, lahodné, voňavé, jednoducho mňam! Cícer si treba predvariť, alebo použiť sterilizovaný alebo zvyšok z hummusu ako som použila ja. Tekvicu môžete šúpať a nemusíte, ak viete odkiaľ je a či na šupku niekto nenalial za kýbeľ pesticídov. Jadierka zo stredu vždy vydlabem, raz som to skúšala uvariť a rozmixovať, ale drobné kúsky obalov z jadierok zostali aj po „superskom“ silnom mixéri a nebolo to moc ono.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať