Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Chrumkavý raw "eko" šalát z karfiolu a iných dobrôt

Čoraz častejšie sa v našej kuchyni začína skloňovať výraz „ekovarenie“, alebo efektívne jedenie. V rámci prípravy jedla nám občas zostanú pokuse koreňová zelenina, či kus jablka, polovica avokáda a podobne. Hľadáme teda uplatnenie, lebo plytvanie nie je naším cieľom a k šetrnosti a pokore k jedlu učíme ja deti. Ak niečo zostane, muž ingrediencie podľa fantázie občas vymixuje do smoothie, no mne v poslednej dobe smoothie moc nechutia, skôr šťavy si pýta moje telo 😊. Ale dostala som poriadnu chuť na niečo chrumkavé a zdravé. Vonku sneh, na oknách mráz, dieťa sa hrá a ja som mala čas akurát na pár minút nakrájania zvyškov po deťoch a karfiolu. Linda nechala z desiatej polovicu jablka, polovicu mrkvy – akože kŕmila svojho plyšového Spachtoša – zajačika a samozrejme čakala, že to aj zje. Musela som teda simulovať, že zajko zjedol všetko, veď tak to dobré deti robia a čakala som, že bude pre Lindušku inšpiráciou 😊. Nalámala som ružičky karfiolu, lebo jesť ho surový aj s hlúbikom predsa len spôsobuje mierne nafukovanie. Hlúbik skončil v polievke 😊. A ružičky nasekané nadrobno v miske a čakali na spoločnosť. Poďme teda na to, lebo tento šalát stojí za obohatenie vašej kuchyne ako príloha či ako hlavné jedlo pre osvieženie dňa.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať