Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Čokoládové banánovo – pohánkové koláčiky. (bez lepku, bez laktózy, vegan)

Toto bol tak bleskový recept. Kúpila som v zľave 6 kg zrelých banánov. Zvyknem deťom sušené pláty narobiť. (Niekto ich volá aj kože, alebo šupy, no tieto dva názvy nie sú pre mňa moc jedlé. Tu je recept na tie moje). Z banánov som nikdy moc nepiekla, lebo ich kupujeme skôr na surovú spotrebu, teda do smoothies, kaší, pyré. Alebo si z nich robievam jednohubky obalené v konopných jadierkach a maku 😊. Teraz som skúsila upiecť koláčiky. Kamarátke zistili celiakiu a teraz hľadá nápady, verím, že ju pohánkovým koláčikom potešíme. Pohánka spevňuje cievy, zahrieva, aj keď obsahuje škroby, cukor, na ktorý sa škrob zmení je pomalý a tak sa telu ľahšie spracuje. Preto je pohánka vhodná aj na večeru. Keď sa s jej výraznou chuťou naučíte pracovať, bude vďačnou súčasťou vašej kuchyne. Z jej múky som spravila aj pirohy. No priznám sa, že kváskové chleby s pohánkou sa mi stále zdajú veľmi horké. Pohánku si v recepte môžete zameniť za pšeno či quinoa, alebo ovos.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať