Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Špenátové halušky s cuketovou omáčkou

Zelené halušky sú príjemnou obmenou za tie klasické biele. Robievam aj cviklové, tekvicové, alebo na jar z medvedieho cesnaku. Skúšala som aj nasladko karobové. Alebo bodkové s makom. Halušky nám niekedy stačia len“ holé“ ako im deti hovoria s maslom, alebo si vymýšľam omáčky podľa toho, kto je doma. Kapustné a vajíčkové sú veľmi obľúbené, teraz som skúsila minúť zvyšok mladej cukety. Veľmi nám chutilo a tak si dovolím prísť aj s inšpiráciou pre vás. Halušky som robila jednoducho, čerstvý špenát som rozmixovala na smoothie(pyré), bolo toho asi 2dcl. Vyliala som to do misy s vajcom, pridala za šálku kukuričnej bio hladkej múky, za menšiu šálku polohrubej špaldovej, pridala soľ a vymiešala. Ak vám vznikne hustejšia zmes, dolejte vlažnú vodu a nechajte hodinu postáť, nech sa múka spracuje s vodou. Budú ľahšie stráviteľné. Halušky potom bežným spôsobom uvarte, dajte do misy s troškou repkového oleja (s maslom sa zlepia) a po uvarení omáčky ich zmiešajte dokopy v panvici. Omáčka bude chutiť aj s domácimi cestovinami, aj ako prívarok k ryži či zemiakom s fašírkou. Ak máte radi huby, na začiatku si ich preduste s cibuľkou a maslom. Alebo pre zafarbenie môžete pridať trochu kurkumy či šafranu. Je to super, že v kuchyni si môžete čarovať z jedného nápadu toľko variant, však? 😊 Každý podľa svojej chuti.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať