Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Maslová fazuľa s čerstvými bylinami

Ako mama som si zvykla v špajzi spraviť si záložné zdroje jedla. Také ako konzervy strukovín ak náhodou nestihnem večer pripraviť vo vlastnom hrnci. Takmer vždy nájdem cícer, fazuľu, niekedy aj šošovicu, alebo kukuricu. Z bielej fazule, zvyšku španielskych papričiek, ktoré si užívam fritované (áno a sú skvostné, lebo my gril teraz nemáme, tak som sa vynašla takto) 😊. V záhone medzi mojimi bio rastlinkami vyrástla kyslička, kôpor, petržlenová vňať. Bola som polievať a z rannej závlahy vždy prinesiem plnú debničku šalátov, vňatí a už dozretej cvikle, mám prvé baklažány a cukety. Záhradka neveľká, prvá v našom dome, dáva nielen pocit zodpovednosti ale neskutočnej radosti. Lebo ide to aj bez postrekov, v rámci mojich nových vedomostí o permakultúrnej záhrade som si aj sama čo- to preskúmala a vyskúšala. No a keď sa v tej záhrade zabudnem a vojdem rovno s dcérkou z nej do lesa, vrátime sa hladné a doma nám teda zatiaľ nikto nenavaril 😊. Pre deti mám takmer vždy polievku, ja som si pripravila takto narýchlo fazule s plnou misou čerstvého šalátu.

Zatiaľ sa nikto nezapojil do diskusie k tomuto článku.

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať