Pridať recept
Späť na recept

DISKUSIA: Kus-kus s baklažánom, cuketou a zelenou špargľou

Tento lákavo vyzerajúci, jednoduchý a veľmi výdatný recept vznikol v Dolomitoch. V čarovnej kuchyni prenajatého apartmánu, kde všetko bolo romantické, ešte aj rozlámaná drevená bránička do záhradky mala svoje čaro. Nosiť zeleninu do Talianska bolo možno ako chodiť s drevom do lesa, ale keď nám zrovna pred odchodom plne zarodila naša permazáhradka cuketami, baklažánom. To viete, nenecháte to doma. Baklažány sa mi urodili také „minipidi“, strašne veľa ich bolo. Nedali by sa ničím naplniť, ale takto nakrájať do risotta či kus- kusu chutili naozaj nenápadne (pre deti). Na tento recept som použila celozrnný kus-kus. Olivový olej voňal domovinou – Talianskom. V turistických potravinách v Selve mali naozaj skvelý výber ovozelu. V máji sa dostať k zelenej špargli nebol žiaden problém ani tak vysoko v horách. Manžel sa pripravoval na životný cyklo pretek (HERO), tak jedlá museli byť ľahké na trávenie, plné výživných látok a také, aby chutili aj našej vtedy 2,5 ročnej dcérke. Často som vtedy používala mletú kurkumu, v noci bolo zima a cez deň svietilo teplé slniečko. Aby nám zdravie vydržalo, keďže kurkuma je vynikajúcou podporou imunity. Predpokladám, že na tento recept si budete vedieť vymeniť ingrediencie podľa potreby a chutí..

Celkom 1 príspevok

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Zoradiť: od najstarších | od najnovších
paces73
28.3.2019 00:04 | |
+0 -2
Reagovať
Ehm, Henrieta by si mala prebehnúť svetovú kuchárku a zistiť, ako sa čo píše. Kus-kus alebo kuskus? Jednoznačne kuskus.